16 آذر مظهر بيداري دانشگاه در دفاع از آزادي،‌‏ استقلال و سربلندي كشور است. شكستن فضاي رعب

ارسال شده در تاریخ : دوشنبه 19 آذر 1397
16 آذر مظهر بيداري دانشگاه در دفاع از آزادي،‌‏ استقلال و سربلندي كشور است. شكستن فضاي رعب


نماینده مردم هشترود و چاراویماق در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم از تورم و گرانی ناراحتند و خواهان اصلاحات درست و حسابی در کشور هستند؛ اما اصلاحات را باید اصلاح طلب واقعی انجام دهد نه فرصت طلب.    
سید حمزه امینی در جلسه بزرگداشت روز دانشجو که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد هشترود برگزار شد، خاطر نشان کرد: دانشجو باید پرسشگر و مطالبه گر باشد و از مسئولان بخواهد که وضعیت زندگی مردم را بهبود دهند و در مبارزه با فساد جدی باشند.
وی ادامه داد: روز دانشجو یادآور دوران مبارزه با استعمار، استبداد و خودکامگی به همراه آرمانگرایی و عدالت خواهی است.
امینی اظهارکرد: جمهوری اسلامی ایران یک نظام دمکراتیک است که هم از اسلامیت و هم از جمهوریت بهره می برد، هر کسی که در ایران زندگی می کند باید تابع قوانین این کشور باشد و خودش را با نظام اسلامی وفق دهد.     
وی تاکید کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران خون بهای شهداست و نباید با ندانم کاری‌های برخی از دست اندرکاران، مردم را از نظام و انقلاب دلسرد کرد.   
وی در مورد سوال یکی از دانشجویان مبنی بر رای اعتماد به شریعتمداری در جهت تصدی وزارت کار خاطر نشان کرد: هر کسی که به نفع دین، نظام و کشور بخصوص مناطق هشترود و چاراویماق کاری انجام دهد از نظر بنده لایق رسیدن به پست های بالاتر است و من هم در راه رسیدن به آن، کمک حال فرد مورد نظر خواهم شد.
فرماندار هشترود نیز در این مراسم گفت: نظام ایران اسلامی بر پایه مردم سالاری دینی ایجاد شده و حقانیت نظام اسلامی  باید بر مردم بیش از پیش ثابت شود و مسئولان باید در این راه تلاش بیشتری داشته باشند.    
امین امینیان افزود: رفع آسیب های اجتماعی موجود در جامعه یک ضرورت است  و فرمانداری هشترود به صورت شبانه روزی در پی کاهش آسیب های اجتماعی متعدد در سطح منطقه هست.   
وی در جواب یک دانشجوی معترض به وضعیت نا مطلوب کارخانجات و تعطیل شدن پروژه های عمرانی گفت: کل بودجه هشترود در یک سال مبلغ 14 میلیارد تومان است، ما می‌خواهیم در سال آینده کل بودجه دریافتی را در اختیار این دانشجو قرار دهیم تا کارهای مربوطه را پیگیری کند اما اگر نتوانست این کار را انجام دهد باید به اشتباه خودش پی ببرد و در جمع داد و فریاد نکند!.
وی اظهارکرد: هشترود 70 سال است که به شهر تبدیل شده و همه مشکلات موجود، مربوط به یک سال نیست و نباید عدم رسیدگی به مشکلات در گذشته را متوجه مسئولان فعلی  دانست.     
وی از ساخت تصفیه خانه فاضلاب مدرن شهری هشترود در آینده نزدیک خبر داد و گفت: کار ساخت این تصفیه خانه به پیمانکار واگذار شده و در سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.
گفتنی است؛ در پایان مراسم از خبرنگار ایسنا به عنوان دانشجوی نمونه تجلیل شد.
دکتر محب علی پور ضمن خوش آمدگویی به مسئولین محترم ادارات و نهادها و همچنین از حضور گرم اساتید، کارکنان و دانشجویان فرهیخته واحد هشترود کمال قدردانی و سپاسگزاری را کردند .ایشان 16 آذر و روز دانشجو را به تمام دانشجویان، بویژه دانشجویان عزیز و فرهیخته واحد هشترود تبریک گفتند.
ایشان افزودند: برخی حوادث و افراد، آثاری خاص و ماندگار و بی بدیل در تاریخ یک کشور دارند و ازاین لحاظ بزرگ شمرده می شوند که 16 آذر نیز یکی از همین روزهاست.و روزی که برای اولین بار، گروه کثیری از نیروهای مسلح ارتش پا به دانشگاه می گذارند؛ تا به زور تهدید و سرنیزه، آن چه را در قاموس خود «نظم» می پنداشتند، در دانشگاه پیاده کنند؛ تا نیکسون معاون رئیس جمهور آمریکا با آسودگی خاطر، قدم به ایران بگذارد؛ و مبادا آزادی خواهی دانشجویان آگاه، او را از مکان علم آموزی و بینش افزایی، به تحقیر براند.
بر خلاف آنچه که تصور می­شود، 16 آذر برآمده از هیجان کور یک عده دانشجوی جوان نبوده، بلکه حاصل یک روند مبارزاتی عمیق است که تبلور آن در ۱۶ آذر و با شهادت سه دانشجوی برومند )مصطفی بزرگ‌نیا، احمد قندچی و مهدی شریعت‌رضوی)، جاودانه شد و به برکت خون این شهیدان روز دانشجو نام گرفت؛ تا رسالت ما را در برابر مبارزه با استکبار و مقابل خون­های به ناحق ریختة دانشجویان در صحن مقدم دانشگاه، همیشه مقابل چشم تاریخ، زنده نگه دارد.
16 آذر مظهر بيداري دانشگاه در دفاع از آزادي،‌‏ استقلال و سربلندي كشور است. شكستن فضاي رعب و وحشت ايجاد شده پس از كودتاي 28 مرداد از ديگر شاخصه‌‏هاي واقعه 16 آذر است و نماد استکبارستیزی ملت ایران است.
دانشگاه به لحاظ خصوصيتي كه دارد، مي‌‏تواند داراي نقش رهبري در جامعه باشد، جواني، متصل نبودن به قدرت، آشنايي با جهان و جامعه است كه مي‌‏تواند نقش رهبري جامعه را به دانشگاه بدهد.
پیامبر اکرم در مورد اهمیت کسب علم و دانش و دانشمند می­فرمایند: کسی که خانه اش را به قصد کسب دانش ترک کند در راه خدا قدم نهاده است.
امام خمینی از دانشجویان به عنوان جوانان روشنفکر، جوانان ارزنده اسلام، دانشجویان عزیز، دانشجویان مسلمان و مبارز، فرزندان ایران، قوه متفکره ملت  نام می برد. ایشان در خصوص مقام و منزلت دانشجو حدیثی از امام صادق (ع) در کتاب ولایت فقیه صفحه 96 به این شرح نقل می کند که: خداوند برای کسی که در پی دانش راه بپیماید، راهی به سوی بهشت می گشاید و به راستی دانشمندان میراث دار پیامبرانند.
ایشان کلید سعادت مملکت را به دست معلم و دانشجو میدانند و میفرمایند هر مملکتی و هر کشوری موجودیتش بسته به دست دانشجو و معلمان  است... همان؛ ج 7، ص 254
انتظار مقام معظم رهبری از دانشگاه همیشه این هست که محل جوشش و اوج دو جریان حیاتی در کشور باشد: اول، جریان علم و تحقیق؛ دوم، جریان آرمان‌گرایی‌ها و آرمان‌خواهی‌ها و هدفگذاری‌های سیاسی و اجتماعی۱۳۸۷/۰۹/۲۴
جنبش دانشجوئی در کشور ما در تاریخِ ثبت شده و شناخته شده‌ی خود، همیشه ضد استکبار، ضد سلطه، ضد استبداد، ضد اختناق و بشدت عدالتخواه بوده است۱۳۸۷/۰۹/۲۴
بنابراین دانشگاه آزاد اسلامی واحد هشترود نیز بر خود وظیفه می­داند که ضمن  گرامیداشت یاد و خاطره دانشجویان شهید و روز دانشجو، و تجلیل از دانشجویان برتر در حوزه­های مختلف علمی، فرهنگی و ورزشی، فرصتی برای طرح مطالبات و پرسشگری این قشر فخیم و فرهیخته از مسولان کشور و شهرستان را فراهم آورد تا در فضایی دانشگاهی و علمی مسایل و مشکلات روز کشور و جامعه مورد بحث و بررسی و نقد قرار گیرد. بر این اساس از آقایان امینی نماینده محترم شهرستان هشترود و چاراویماق (قوه مقننه) و مهندس امینیان فرماندار محترم (قوه مجریه) جهت حضور در جمع دانشجویان و پاسخ به سوالات دانشجویان دعوت بعمل آورده ......


آخرین اخبار